Za jakiś czas prawie każdy rodak będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe - na szczęście w dzisiejszych czasach jest już to dość proste

Interesujące artykuły

Jeszcze jakiś czas temu oddanie formularza PIT kojarzyło się Polakom z całkowitym koszmarem. Nazbyt długie kolejki do urzędu i obowiązek wypełniania formularza długopisem powodowały, że ludzie dostawali białej gorączki zaledwie na sam dźwięk słowa PIT.
dokumenty podatkowe
Author: Manchester City Library
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj szczęśliwie jest już o wiele łatwiej. Uproszczono te formularze, które składają ludzie, którzy nie posiadają firmy. Uzupełnienie takiego formularza zajmuje dziś naprawdę nie więcej niż kilkanaście minut.

Na dodatek w internecie pojawiło się cała masa programów, które uproszczają sprawę. Należy odszukać portal podatnika i ściągnąć na swój laptop dobrą aplikację. Pomoże nam to na spokojnie uzupełnić PIT - tekst (zobacz eyecpolska.pl) o pitach 2016. Podkreśli wszystkie wymagane komórki i sama policzy właściwe pozycje.Rozliczenie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak proste. Następnym atutem jest to, że wszystkie dokumenty możemy wysłać online i nawet nie będziemy musieli się pojawiać w Skarbówce. Nawet nasz podpis nie jest potrzebny, toteż możemy zasnąć bez stresu i wcale nie przejmować się kolejkami w urzędzie. Możemy formularz wypełnić i wysłać siedząc wygodnie na sofie i popijając gorącą herbatą. Trzeba tylko wcześniej dowiedzieć się jaki typ PIT-u musimy wypełnić.

Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli wypełnimy błędny formularz, to na pewno fiskus będzie do nas dzwonić i zleci kolejne wypełnianie innego dokumentu - artykuł.