Telefony dotykowe, smartfony – jak się w tym odnaleźć? vademecum dla zupełnie zielonych

Interesujące artykuły

Ten krótki poradnik adresowany jest do początkujących albo mało biegłych użytkowników komórek, posłuży każdemu, kto stoi przed wyborem, ale nie ma czasu na zbieranie rozrzuconych po sieci informacji. Zdecydujmy się na przyszłościowy model na naszą kieszeń.
telefony
Author: David B. Gleason
Source: http://www.flickr.com
Przez pewien czas określenia: telefon dotykowy i smartfon były rozróżniane na podstawie możliwości sprzętowych obu tych urządzeń, ale od pewnego momentu producenci zaczęli stosować nazwę „smartfon” do każdego urządzenia, będącego czymś więcej, niż zwykłym telefonem+ zobacz fakty. Współcześnie smartfon jest urządzeniem, z którego możemy wykonywać i odbierać połączenia, wysyłać i dostawać wiadomości tekstowe i wiadomości obrazkowe, rozerwać się trochę i zrobić całe mnóstwo innych rzeczy używając do tego odpowiednich aplikacji.Aplikacje można ściągać bezpłatnie albo za pewną opłatą. Smartfony można nabyć albo w sklepach wielkopowierzchniowych typu Saturn, w sklepach z komórkami i akcesoriami do nich albo w salonach sieciowych przez operatora danej sieci. W ”osiedlowym” sklepie sprzedającym telefony promocje należą do rzadkości, lecz w większym sklepie typu Saturn gazetka promocyjna z pewnością zasugeruje, na co akurat warto zwrócić uwagę. Bardzo ważne cechy smartfona to wygodny w użyciu dotykowy ekran o przekątnej wielkości 3 cali i rozdzielczości ekranu co najmniej 320 na 480 pikseli. Dane na ekranie będą wyraźne, a nasze oczy nie będą się zanadto męczyć. Bardzo dobrze jest, jeżeli telefon (https://www.maxcom.pl/pl/) ma zintegrowany aparat cyfrowy z opcją robienia filmów.


gazetka
Nawet jeżeli jak dotąd nie robiliśmy masy zdjęć ani nie nagrywaliśmy filmów, taka możliwość na bank nam się spodoba. Jeżeli chcemy, żeby nasz telefon był też odtwarzaczem mp3, postarajmy się, by obsługiwał takie pliki. Gdy robimy zdjęcia i wgrywamy muzykę na telefon, dobrze, aby był on wyposażony w czytnik kart flash i aby możliwa była rozbudowa pamięci. Jeżeli traktujemy telefon jak odtwarzacz mp3, pamiętajmy o standardowym wyjściu słuchawkowym. Dobrze, żeby telefon miał także wbudowany moduł GPS, przyda się podróżach albo poszukiwaniu lokalizacji. W standardzie będą takie rzeczy jak WiFi, Bluetooth, USB 2.0. Wyposażeni w taką wiedzę możemy wybrać się na przykład do supermarketu z elektroniką takiego jak Saturn gazetka promocyjna z pewnością może stanowić dla nas małą podpowiedź. Jeśli mamy na oku określone modele i znamy ich parametry, możemy znaleźć je w sieci, może akurat trafimy na niższą cenę. Wystarczy wklepać „telefony promocje” i prześledzić listę wyników.

Przed udaniem się na zakupy narzućmy sobie pewien budżet, ponieważ łatwo dać się naciągnąć na coś więcej niż to, czego tak naprawdę chcemy.