Szkoła policealna to znakomita forma kształcenia, która zwróci się w przyszłości

Interesujące artykuły

W dzisiejszych czasach studia wyższe nie gwarantują dobrej pozycji na rynku pracy. Badania rynku pracy pokazują, że o etat dużo prościej jest ludziom z wykształceniem o charakterze technicznym – niekoniecznie wyższym. Takie wykształcenie zdobywa się na uczelniach technicznych, bądź w szkołach policealnych. W ostatnim czasie znaczna liczba osób w miastach podejmuje decyzję o zdobyciu wykształcenia w tego rodzaju szkołach
Studenci w sali wykładowej
Author: ESCP Europe Business School
Source: http://www.flickr.com
Uczelnie dają bardzo dobre przygotowanie teoretyczne, zaniedbując funkcjonalne przygotowanie absolwenta do pracy zawodowej. Szkoły policealne więcej nacisku kładą na wiedzę praktyczną, kładąc przy tym szczególny nacisk na przygotowanie studenta do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Popularne kierunki
W ostatnim czasie powstał oprócz tego ranking profesji z przyszłością, który udziela pomocy w dokonaniu wyboru niezdecydowanym licealistom. W ostatnich latach najbardziej pożądanym specjalistą był technik informatyk, Wrocław przykładowo to miejsce, gdzie branża informatyczna przechodzi obecnie czas intensywnego rozwoju, na rynku pracy jest mnóstwo etatów dla specjalistów trudniących się różnymi gałęziami tej branży – poszukuje się między innymi serwisantów komputerowych, programistów, testerów oprogramowania i innych podobnych. Pracodawcy poszukują pracowników, którzy są zaradni, umieją wykorzystać wiedzę w życiu. Z tego powodu często na rozmowach kwalifikacyjnych na takie stanowiska przeprowadza się praktyczny egzamin wiedzy kandydata. Przykładowo, pracodawca może poprosić daną osobę o skonfigurowanie jakiegoś urządzenia. Taki egzamin dostarcza więcej informacji, niż CV.

Nauka i praca
Szkoły policealne często mieszczą się w większych miastach, praca w miejscu nauki jest rozsądnym rozwiązaniem z wielu względów – student bądź uczeń może rozpocząć pracę jeszcze w toku studiów, co także podnosi jego wartość na rynku pracy, zatrudniający dostaje bowiem duże ulgi podatkowe na tego rodzaju pracownika. Dla wielu osób najtrafniejszym wyborem kariery jest więc szkoła policealna Wrocław jest jednym z ośrodków dużego nagromadzenia tego rodzaju instytucji o bogatej ofercie edukacyjnej. Oprócz informatyki można się tu uczyć pielęgniarstwa, realizacji dźwięku, finansów i wielu innych specjalności.