Rozwój współczesnych technik internetowych zrewolucjonizował handel i ułatwił konsumentom dostęp do oferowanych towarów

Interesujące artykuły

Handel towarzyszy ludziom od niepamiętnych czasów. Razem z postępem inżynierii oraz specjalizacją w wytwórczości siłą rzeczy jeden człowiek nie mógł zagwarantować sobie wszelakich i potrzebnych mu artykułów. Jeśli był farmerem, to mógł zamienić płody ziemi na narzędzia do prowadzenia upraw. Z upływem dekad pojawiły się pieniądze i ten moment uznamy za przełom. A teraz bardzo popularny stał się zupełnie inny handel, a mianowicie sprzedaż przez internet I tzw. mobilna sprzedaż.
mobilna sprzedaż
Author: Richard Child
Source: http://www.flickr.com
Obecne trendy na rynku nie pozostawiają jakichkolwiek złudzeń - klientowi trzeba podsunąć produkt niemal pod nos. Kobieta, która chce zakupić nową lodówkę wcale nie musi już wychodzić w słoneczny dzień do hipermarketu. Internauta wyszuka właściwy model na aukcji i, co najważniejsze, nie musi martwić się o usługi przewozowe. Przy dużych zakupach można liczyć nawet na darmową przesyłkę. Nie wszyscy jednak umieją korzystać z laptopa, a poza tym często trzeba wypytać ekspedienta o szczegóły, a taką czynność najlepiej wykonać osobiście. Autor: Jacek Rawecki

mobilne zakupy
Author: Kumar's Edit
Source: http://www.flickr.com
Wraz z kolejnymi fazami rozwoju sprzedaży powstał nowy zawód, czyli przedstawiciel handlowy. Z reguły jest to postać pracująca w delegacji. Od pracodawcy dostaje samochód firmowy i wszystkie narzędzia służące komunikacji, np. komórkę. Oprócz tego jego komputer lub tablet jest coraz częściej wyposażony w supernowoczesne programy, które efektywnie ułatwiają transakcje sprzedażowe. I tak pomału hasło mobilna sprzedaż (zobacz ofertę) zaczęło się odnosić także do oprogramowania instalowanego na służbowych urządzeniach komputerowych.Zobaczmy, jakimi udogodnieniami dysponują teraz sprzedawcy. Odpowiednia aplikacja, która posiada w swojej nazwie wyrazy mobilna sprzedaż jest programem, który umożliwia wykonywanie serii operacji: od sposobności zapisania kontaktu do klienta począwszy, a na drukowaniu faktur skończywszy. Równie dobrze można napisać ofertę handlową, co i w łatwy sposób organizować spotkania ze wspólnikami. Największe i najbardziej doceniane firmy informatyczne produkują skuteczne systemy sprzedaży mobilnej, więc sam zakup oprogramowania nie powinien nastręczyć jakichkolwiek trudności. Zresztą na sam początek warto skorzystać z wersji próbnej, którą każdy może pobrać ze strony internetowej producenta.