Również nie lubisz załatwiać „papierkowych” spraw? Zrób to przez internet

Interesujące artykuły

Coraz więcej rzeczy robimy w Internecie. Załatwiamy tak coraz większą ilość spraw, w jakiś sposób nasze życie właśnie się tam przeniosło. Jest to z jednej strony trochę dziwaczne, gdyż przestajemy w dużym stopniu utrzymywać ze sobą kontakt w rzeczywistym życiu, ale z drugiej strony jest to bardzo wygodne.


Laptop i filiżanka kawy na stole
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy zmuszeni wielu spraw załatwiać biegając po mieście, tracąc na to czas i a ponadto nerwy. Wiele spraw możemy bez problemu zorganizować siedząc przed komputerem, także właśnie tych spraw, których nie lubimy przecież załatwiać, na przykład rozliczanie pit 37.

Pit 37 znamy prawie wszyscy. Spośród dwudziestu jeden milionów podatników, to konkretnie ten druk jest najbardziej rozpoznawalny, jest w największej liczbie przypadków najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową (więcej o formularzach). Jednak, choć wypełniamy ją co roku to dość często jesteśmy zdumieni tą samą wątpliwością – no jak to wypełnić? Niestety, nawet drobne błędy przy wypełnianiu to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia taki druk po raz pierwszy? Wtedy trudności mogą być jeszcze większe. Na szczęście jest rozwiązanie, jakie będzie wielką pomocą zarówno dla osób czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały pit, jak i zupełnych żółtodziobów.

Wypełnienie pit 37 jest bardzo proste (więcej rozliczenie pit 37 przez Internet). Znajduje się tam bardzo pomocna instrukcja, jaka pomaga krok po kroku
Dokumenty na stole
Author: Epicantus
Source: http://www.flickr.com
wypełnić deklarację podatkową. Z pit 37 będą korzystać pracujący na etacie, lecz też pozostali pracownicy, zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło, pit 37 mogą również składać małżonkowie i osoby samotne wychowujące dzieci. Warto wiedzieć, że tego typu możliwości zapewniają wyższy zwrot podatku.

Jak widać to naprawdę duże ułatwienie, dla każdego, kto ceni sobie czas. Możemy taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na jakąś formę relaksu, dla swojego hobby czy dla rodziny. To jest właśnie największa zaleta internetu, że choć „zabija” trochę nasze więzi ze znajomymi, to jednocześnie daje coś w zamian. Zapewne z tej możliwości najbardziej zadowoleni są młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są w sumie czymś normalnym, także w innych dziedzinach. Będą zachwalać to też jednakowoż osoby, które nie czują się do końca pewnie korzystając z internetu, ale w takiej sytuacji na pewno docenią tę zaletę.