Przyzwoicie opracowane i skonstruowane instalacje odgromowe

Interesujące artykuły

Wyładowania atmosferyczne generują energię o olbrzymiej sile. Bardziej narażone na uderzenie pioruna są budowle wysokie i usytuowane na wzgórzach.


Instalacja odgromowa przyjmuje na siebie siłę wyładowania atmosferycznego i bez ryzyka odprowadzić ją do gruntu.


kamery przemysłowe
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Jeśli energia ta nie pozostanie odprowadzona do gleby poprzez metalowy kabel (http://www.starcaps.pl/index.php?cPath=53_68) połączony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia obiektu, sprzętów podłączonych do napięcia, a nawet pożaru budynku. Dobrze zaplanowane i stosownie skonstruowane instalacje odgromowe ochraniają dom niemal w 100% (przydatny link). Istnieje dużo rodzajów instalacji odgromowych, jednak wszystkie bazują na tych samych, podstawowych składnikach. Są specjalne maszty, jakich obowiązkiem jest ściąganie gromów, istniejących w okolicy chronionego obiektu.


Dom ochraniamy nie tylko przed siłami natury, ale również przed nieproszonymi gośćmi. Nowoczesna, zaawansowana technika oferuje dużo efektywnych opcji ochrony własności. Kamery Żyrardów są idealnym rozwiązaniem na nadzorowanie domu (kamery i systemy monitoringu w domu).


tynk
Author: Galeria Parkietu
Source: Galeria Parkietu


koszt
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom


Decyzja o zainstalowaniu monitoringu to inwestycja na dłuższy okres. W odróżnieniu od zakładów wytwórczych, warsztatów, czy obiektów użyteczności publicznej, instalacja w budynku, bądź mieszkaniu powinna być dyskretna, oraz nie psuć architektury budynku. Oczywiście, jak w przypadku każdego systemu zabezpieczeń, głównym kryterium powinna być efektywność ochrony.


Dlatego stając przed wyborem instalacji eksploatator winien na początku wskazać jaka postać monitoringu zaspokoi jego wymogi. Kamery instalowane na zewnątrz powinny być odporne na warunki pogodowe.