Przełom w komunikacji. Od prostej Nokii po rozbudowane smartfony Xperia.

Interesujące artykuły

Dzisiaj trudno znaleźć osobę, która nie posiada komórki. Telefony tego rodzaju szturmem zdobyły rynek i opanowały serca użytkowników, stając się stałym elementem ich codzienności. Ich ogromny sukces z pewnością nie jest dla nikogo zaskoczeniem. To im zawdzięczamy prawdziwą rewolucję w komunikacji na odległość.

Powstanie komórek definitywnie uwolniło nas od budek telefonicznych, konieczności kupowania kart magnetycznych i liczenia kosztownych impulsów. Ponadto wyrugowały one niemal całkowicie linie stacjonarne, które przez długie dziesięciolecia stanowiły największe niespełnione pragnienie Polaków.Pierwsze komórki, które weszły do obiegu mniej więcej przed dwudziestu laty były bardzo proste. Pozwalały na wykonanie połączenia i napisanie SMS o długości 160 znaków. Na ich wyposażenie składa się jeszcze jedna lub dwie gry i kalkulator. Wśród ówczesnych modeli telefonów wielką karierę zrobiła słynna Nokia 3310, którą do dziś wiele osób wspomina z łezką w oku.
telefon multimedialny
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com
Branża telefonów mobilnych uległa totalnemu przeobrażeniu wraz z pojawieniem się smartfonów. Pewna grupa producentów komórek, którzy święcili triumfy przed kilkunastu laty, nie odnalazła się we współczesnych czasach i pozwoliła się ubiec konkurencyjnym firmom. Inne marki natomiast umiejętnie wykorzystały nową sytuację na rynku i wybiły się na liderów sprzedaży. Jednym ze zwycięzców starcia o zaufanie konsumentów jest renomowana japońska firma Sony. Ten rozpoznawalny na całym świecie koncern z kraju Samurajów rozpropagował własną markę smartfonów pod szyldem Xperia. Pierwszy telefon należący do tej serii otrzymał nazwę Xperia X1 i trafił do rąk użytkowników przed ośmioma laty. Dziś gama smartfonów firmy Sony bardzo się poszerzyła, a za jej wyjątkowo ciekawe pozycje uważa się modele: Sony Xperia M, Sony Xperia M4 czy Sony Xperia M4 Aqua - więcej tu: najlepsze promocje .Potwierdzają to przychylne oceny Internautów i użytkowników. W sieci możemy natrafić na recenzje, które kładą nacisk na liczne zalety wyżej wymienionych telefonów. Szczególnie dobre opinie zbiera Sony Xperia M4 Aqua, czyli starannie wykonany wodoodporny smartfon z tak zwanej średniej półki cenowej. Specjaliści oceniający ten model podkreślają przede wszystkim to, że firmie Sony udało się stworzyć produkt osiągalny dla szerokiej grupy użytkowników, który tylko w niewielkim stopniu odbiega poziomem od najlepszych telefonów. Zwykłych użytkowników z pewnością zachwyci natomiast dobry system operacyjny i bogactwo różnorodnych aplikacji. Więcej czytaj tutaj: sony xperia m4 aqua opinie w Ceneo.