Praca w IT bywa wielkim wyzwaniem, a idealny kandydat na programistę albo grafika powinien być świetnie wykształconą osobą

Interesujące artykuły

Informatyka czy teleinformatyka to dwie branże, które dziś rozwijają się bardzo szybko. W związku z tym systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na dobrze wykształconych, a równocześnie ambitnych informatyków. Bodajże najwięcej interesujących ofert mają programiści, chociaż i graficy komputerowi albo webmasterzy również nie powinni narzekać na brak obowiązków.


Żeby zostać
programista w pracy
Author: Sylvain Kalache
Source: http://www.flickr.com
wziętym informatykiem nie wystarczy dyplom najlepszej w kraju uczelni - oprócz określonych umiejętności liczy się także i zamiłowanie, bowiem w końcu nie każdy będzie mógł wysiedzieć przed ekranem notebooka nawet 9 godzin dziennie.
Praca w IT tak naprawdę rozpoczyna się już w czasie studiów. Ojczyste albo zagraniczne firmy chętnie zatrudniają dwudziestoletnich pracowników, a ci planują zdobyć doświadczenie, aby później znaleźć zatrudnienie na lepiej płatnym stanowisku. Tymczasem rekrutacja IT to często proces wieloetapowy, szczególnie gdy osoba rekrutująca poszukuje profesjonalisty - A największą szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy mają przede wszystkim ci, którzy dysponują szczegółową wiedzą z wąskiej dziedziny. Dlatego np. panie mające dyplom technika teleinformatyka powinny jeszcze dużo się nauczyć.
Sama informatyka jest oczywiście szerokim pojęciem i obejmuje tak czynności mocno związane z naprawą niedziałających pecetów, jak i tworzeniem zaawansowanych programów komputerowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że osoby, które zamierzają zrobić karierę w branży teleinformatycznej doskonale wiedzą, czego szukają i mają w miarę jasno określone oczekiwania finansowe.


Niektórzy panowie twierdzą, że hasło tester oprogramowania Wrocław okaże się przepustką do kariery, a inni skoncentrują się na ofertach miejscowych przedsiębiorców - opinię, że informatykiem przeważnie jest mężczyzna potwierdzić mogą choćby kobiety, które codziennie prowadzą rozmowy kwalifikacyjne. Jednak de facto płeć ma w tym przypadku zupełnie drugorzędne znaczenie - głównie liczą się określone umiejętności. Rekrutacja IT jest przeprowadzana tak, aby w jej rezultacie przełożony zatrudnił nie tylko wykształconego grafika albo webmastera, lecz jednocześnie i taką osobę, która umie pracować w grupie, świetnie rozumie potrzeby konsumentów, jak również jest oddanym i uczciwym pracownikiem.