Praca w branży IT w RFN to bardzo dobra idea

Interesujące artykuły

Porządny informatyk w sumie nie powinien uskarżać się na bezrobocie. Jednakowoż bardzo różnie to bywa. Szczególnie, że no niestety realia polskiego rynku pracy za bardzo fajne to raczej nie są. To co w takim przypadku trzeba polecić solidnemu komputerowcowi, który ma wykształcenie informatyczne?
konferencja IT
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Być może wyjazd za granicę? Dużo osób jeździ za granicę oraz generalnie nie uskarżają się na własny byt. Wiadoma kwestia: znaczna część polskiej emigracji pracuje za wyłącznie najniższą krajową, lecz jeżeli jesteśmy poszukującymi pracy informatykami to naturalnie nie powinniśmy bać się o swoje zarobki. Który kraj jest szczególnie przyjazny naszym informatykom?

Można pokusić się o twierdzenie, iż Niemcy to ten kraj, w którym to zdecydowanie warto poszukać dobrej pracy. Przede wszystkim z takiej przyczyny, że w sumie niemiecki rynek pracy cechuje się bardzo wysokim standardem.

Prawda jest taka, iż niemiecka ekonomia jest silna, niemalże wszędzie są zlokalizowane nowatorskie firmy, które w końcu potrzebują ciągle korzystać z usług IT. Wiadomo: w takowych firmach nabór na pracowników nie jest ciągły, ale praca it Niemcy, w przypadku bardzo dobrego komputerowca, jest niemal na wyciągnięcie ręki. Zobacz propozycje tu - .

Od dłuższego czasu zarobki w RFN rosną niesamowicie powoli - to być może trochę irytuje, lecz pamiętajmy, że jeśli gospodarka chciałaby być konkurencyjna, czymś niezbędnym jest to by nie było wiele razy droższa pod względem kosztów pracy, aniżeli inne państwa. Chociaż tak czy siak niemieckie wypłaty są bardzo korzystne, w szczególności w IT. Wszędzie w IT dobrze się płaci, chociażby z takiej przyczyny, że w tej branży rządzą pracujący, firmy zażarcie walczą o najlepszych!

Najbardziej poważny kłopot z podjęciem zatrudnienia w RFN, w Bonn bądź Monachium, to oczywiście beznadziejna, często zerowa znajomość języka niemieckiego. Niby nie zawsze pracodawca wymaga od pracowników znajomości języka, lecz jeżeli znamy wyłącznie jęz. angielski, niejako na samym początku znacznie zmniejszamy swoje szanse na godziwą, bardzo nieprzeciętną pracę.