Planujesz wziąć kredyt? Zobacz nasz artykuł i przejrzyj podpowiedzi

Interesujące artykuły

Skąd uzyskać kasę na rozwój swojej działalności gospodarczej? Niesamowicie ciężkie to pytanie - przecież gdyby to było takie łatwe, zapewne prowadzenie firmy byłoby o wiele łatwiejsze! Jednakowoż to wcale nie znaczy, że trudno coś nieco zaradzić. Na przykład świetnym wyjściem jest postaranie się o dotacje z Unii Europejskiej.


Nierzadko Unia Europejska daje znaczne pieniądze - a jeżeli daje, to w sumie byłoby czymś w zupełności bzdurnym, gdybyśmy nie korzystali z tego typu wyjścia - można powiedzieć, iż nawet zatwardziali przeciwnicy tej organizacji nie powinni się tego bać. Choć pewnie pewne posądzenia o bycie hipokrytą nie są w tym momencie w zupełności bezsensowne...

pieniądze
Author: Antonin
Source: http://www.flickr.com
Dotacje oczywiście nie są dla wybranych, chociaż niewątpliwie sporym atutem jest to, że po prostu w przypadku Unii Europejskiej nie ma korupcji, a więc nawet jeśli nie mamy znajomości, lecz przygotowaliśmy porządny wniosek, zasadniczo nie powinniśmy uważać, iż będziemy mieli tylko iluzoryczne szanse na wyciągnięcie pieniędzy. Zatem próbujmy, nie bójmy się Unii Europejskiej, bo to organizacja, która ma sporo wad, ale póki co tak jakby gwarantuje naszemu krajowi sporo profitów. Zresztą przeciwnicy UE powinni przemyśleć swoje rozumowanie, zapoznać się z książkami geopolitycznymi, które pokazują, iż wejście Polski do UE miało dużo sensu, było jedyną alternatywą.Jeśli jednak nie dotacja (sasadvisors.pl/kariera/) unijna, to może kredyt hipoteczny w jednym z banków? Ludzie pewnie nie wiedzą jakie oferty są przygotowane dla właścicieli firm - to generalnie nisza, która jest raczej nieczęsto promowana w TV, stacjach radiowych, prasie, itp (więcej: jaki kredyt hipoteczny zaciągnąć, jakie macie podpowiedzi). Banki, chociaż potrafią zadbać o swoje interesy, bez dwóch zdań potrafią również zadbać o własnego klienta - a więc oprocentowanie takiego kredytu wcale nie musi być ogromne.

Może przeróżni doradcy finansowi - sporo ich w Polsce, są w stanie doradzić? Spokojnie: nie sądźmy, że zawsze doradca finansowy poleca nam wyłącznie takie oferty bankowe, które gwarantują dla niego sowitą prowizję. Raczej nietrudno trafić dzięki właśnie doradcy na stosunkowo korzystne oprocentowanie kredytów dla firm, należy im zatem ufać.

Zobacz też: jakie jest dobre oprocentowanie kredytów dla firm? Co radzicie.