Obecnie w różnorodnych dziedzinach życia można zauważyć wpływ nowych technologii

Interesujące artykuły

Aktualnie w różnorodnych aspektach życia można zauważyć obecność nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i innych instytucji państwowych, które na dzień dzisiejszy zazwyczaj są już skomputeryzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z pierwszych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, urządzeń elektronicznych wykorzystywanych do szybkiego wyjmowania pieniędzy z konta.
technologie
Banki również są skomputeryzowane, co znacznie skraca czas czekanie na wykonanie żądanej usługi. Duży wpływ na sferę bankową wywarło upowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu działa i dynamicznie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość. Charakteryzuje się ona tym, że wszelkie lub też większą część spraw wiążących się z bankiem można załatwić tylko poprzez sieć, a więc bez wychodzenia z domu. Po czasie jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm - .
Przelewy internetowe

Równocześnie z wprowadzeniem bankowości elektronicznej poszerzano zestaw usług, jakie można zrealizować tą drogą. Aktualnie są to między innymi tego rodzaju usługi jak wzięcie pożyczki czy kredytu. Najbardziej popularną usługą jest jednak dokonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to droga bardzo łatwa i szybka. Osoba posiadająca konto w Internecie musi jedynie wpisać dane adresata we właściwych miejscach oraz wybrać kwotę przelewu. W przypadku posiadania konta w banku tym samym co adresat środki
technologie
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
zostaną przelane w ten sam dzień. W innych przypadkach trwa to najczęściej około jednego dnia.


Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdym przypadku sprzężona z posiadaniem standardowego konta, które wiązało się z możliwością wypłacania pieniędzy i przeprowadzania pozostałych czynności w siedzibie banku. Obecnie natomiast coraz większą popularność zyskują banki całkowicie internetowe. Jedyne, co posiada klient tego rodzaju banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on pieniądze z bankomatu. Oprócz tego wszystkie konieczne transakcje realizuje sprzed monitora komputera. Jest to z pewnością sposób nowoczesny i wygodny.