O tym dlaczego dobrze jest być informatykiem

Interesujące artykuły

Nie istnieje branża, która byłaby bardziej dalekosiężna i dynamiczniej się rozwijała, niż branża Informatyczna. Każdy wie, iż warto inwestować w nią swój czas jak też kapitał, jednak nie każdy zorientowany jest co tak naprawdę warto czynić. Dla wielu osób IT to "czarna magia". Oto najbardziej ciekawe działy IT jakim warto się bliżej przyjrzeć.


w biurze
Author: Mike McCune
Source: http://www.flickr.com
Coraz to więcej firm jest zmuszonych korzystać z pomocy IT. Nie idzie o zawiłe sprawy mające związek z zaawansowaną obsługą programów. Niekiedy idzie o wymianę przewodu, reset serwera, wyłączenie komputera albo przeinstalowanie systemu okien - porady wówczas są wykonalne nawet przez telefon.

W naszej ojczyźnie jest parę większych międzynarodowych koncernów, które chętnie zatrudnią młodych ludzi znających język obcy. Warunki zatrudnienia bywają interesujące, dochody mogą się podobać osobom, które zaczynają swoją karierę zawodową.

Wsparcie IT to nierzadko profesja dla freelancerów - przeczytaj tutaj. Ale nie wyłącznie - dużo firm zaangażuje informatyczną złotą rączkę, kogoś kto będzie zajmował się rozwiązywaniem wszystkich kłopotów związanych z komputerami - instalowaniem oprogramowań, skanowaniem antywirusowym, robieniem formatu, wymianą zepsutego wentylatora albo dodawaniem RAM-u. Jednym słowem każdymi kwestiami związanymi z oprzyrządowaniem komputerowym. Warunkiem jest znajomość podstaw IT.

Następną sferą będzie rekrutacja dla branży IT. Pomimo pozorów praca w HR związana z rekrutacją pracowników dla branży informatycznej, nie jest podobna do naborów pracowników w sekcjach w jakich panuje rynek pracodawców. Jest to raczej przykład rynku pracowników. Rekrutujący powinni raczej przekonać komputerowca, ażeby zechciał przemyśleć propozycję zmiany pracy. Nie wszyscy są zainteresowani takimi działaniami. Wielu z nich wyżej aniżeli przychody ceni sobie komfort miejsca pracy jak również dobrą dobry zespół. Stąd jest to ogromnie trudne, chociaż wygląda często tak samo jak nabór na inne profesjonalne stanowiska pracy. Jednak opłaci się finansowo a osoba, która prowadzi rekrutacje wyłącznie dla sektora IT, posiada sporą znajomość w branży i jest efektywna, na pewno nie będzie miała trudności ze znalezieniem zatrudnienia.
Prawie każdy pracobiorca branży IT ma możliwość poszukiwać zatrudnienia jako freelancer. Przynosi to szerokie opcje doboru miejsca a także czasu pracy.