Nowoczesne telefony

Interesujące artykuły

Rozpoczęło się niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” noszonych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamte czasy, stroje, a wygląd ich miał określać wyższy status. Kilka lat później było lepiej, garnitury były ładniejsze, bardziej uszyte na miarę, a ”komórki” bardziej zgrabne i nie tak duże jak pierwsze modele. Skoro bowiem na początku, kiedy „komórki” się pojawiły i warto było się z nimi zaprezentować, to kilka lat później nikt już na to nie zwracał uwagi. Najpopularniejszy stawal się za to jak najmniejszy wygląd.


Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Oj, długą drogę musieliśmy przebyć, od kiedy byliśmy zachwyceni wielkimi, przenośnymi i niezgrabnymi telefonami komórkowymi, aż do teraz, kiedy w cenie są urządzenia, jakie mają posiadać wszystkie funkcje. Popatrzmy na przykład na specyfikację telefonu sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…

Musimy jednak powiedzieć, iż te wymienione przykłady to raczej norma, ponieważ coraz więcej smartfonów jest bogata w te ulepszenia. Aktualnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można przyznać, że aplikacje dzisiaj są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w epoce analogowej.

Jakby porównać wiekowy telefon i telefon nowoczesnej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najbardziej zaawansowanym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, bo technologia (systemy alaromwe) jest coraz bardziej nowoczesna, tak więc i najnowsze modele mogą pochwalić się niezwykłymi funkcjami, jak np. specyfikacja telefonu sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Author: GoMobi.pl
Source: http://gomobi.pl
Musimy przyznać, iż największym krokiem do przodu, jeśli mówimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach, nie jest nowatorski model, zjawiskowo wykończony, leciutki, najistotniejsze stają się coraz to lepsze aplikacje. Omawiałem już ten temat wcześniej, lecz warto o tym mówić za każdym razem, ponieważ rynek jest coraz bardziej spragniony nowych aplikacji. Można przypuszczać, że pod tym względem nie istnieje coś takiego jak przesyt, rynek może przygarnąć jeszcze sporo inicjatyw, jakie będą rozwijać tą gałąź gospodarki.

Oczywiście, czas pokaże, w którą stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wiara, że technologia nie zastąpi człowieka i że zawsze człowiek bardziej ważny od przycisków i powiadomień. W końcu technologia (kliknij po szczegóły) ma nam służyć, a nie nas zastąpić.