Który smartfon kupić? Informator po najlepszych modelach

Interesujące artykuły

Smartfon jest współcześnie nieodłączonym elementem codziennego życia. Telefony wyekwipowane w zaawansowany system operacyjny wyparły w dużej części tradycyjne telefony komórkowe. Jednakże arsenał wzorów w bardzo zróżnicowanych cenach oraz rozlicznych stopniach zaawansowania, może osobom nie znającym się na najnowszych trendach przysporzyć nie lada problemu.

Mało tego na sklepowych półeczkach możesz znaleźć 3 systemy operacyjne, które zdominowały rynek. Jaki z nich jest najlepszy? Który system operacyjny dobrać? Są to dość trudne pytania, tym bardziej, że każde wyjście ma zarówno zaciekłych zwolenników jak także przeciwników. Niniejszy przewodnik ma za zadanie przedstawić pozytywy jak też wady systemów .
nowa generacja smartfonów
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie Android jest systemem najpowszechniej a także najentuzjastyczniej wykorzystywanym przez producentów. Można go znaleźć w najróżniejszych modelach smartfonów (przykładowo Samsung S6 - ). Dzięki otwartości systemu, producenci tworzą własne nakładki, w których dodają własne oprogramowania oraz modyfikacje. Dla jednych jest to plus, inni uważają to za zaśmiecanie systemu . Prawdą jest, że dla młodych użytkowników nakładka może być nadzwyczaj przydatnym elementem oprzyrządowania smartfonu. To najlepszy system dla osób, które poszukują taniego telefonu bądź też potrzebują mieć duże możliwości konfiguracji. Musimy jednak mieć na uwadze, iż fabrykanci nie spieszą się z aktualizacjami, a sam smartfon może nie za każdym razem działać zgodnie z wyczekiwaniami (tyczy się to głównie niedrogich aparatów). Jednakże dzięki dużej konkurencji, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych modeli smartfonów, a jednocześnie dość mocno zróżnicowanych. W związku z tym wśród smartfonów z Androidem nieomalże każdy odnajdzie urządzenie dla siebie.iOS. To system możliwy do zainstalowania wyłącznie na aparatach sygnowanych logotypem Apple (na przykład Iphone 6S - ) . Dzięki temu smartfony działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS za każdym razem działają bez zarzutu, bowiem są dopasowane do wymagań oprogramowania i odwrotnie – system operacyjny jest zoptymalizowany pod kątem użytych podzespołów. System iOS, jako że działa wyłącznie na przyrządach Apple, powinien być wybierany poprzez osoby, jakie w jakiś sposób są już związane z ekosystemem jednostki.