Jakie korzyści oferuje nam pozycjonowanie?

Interesujące artykuły

Już na etapie obmyślania strony internetowej warto zadać sobie najważniejsze pytanie: w jaki sposób potencjalni odwiedzający mogą dowiedzieć się o jej funkcjonowaniu? Odpowiedzią na pytanie jest pozycjonowanie. To w obecnych czasach znakomita, zapewniająca prognozowane wyniki nowoczesna forma promocji.

SEO
Author: Paloma Gómez
Source: http://www.flickr.com
Świadomość internautów zwiększa się coraz bardziej co powoduje, iż frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej konkretne. O ile jeszcze niedawno pozycjonowanie było zarezerwowane dla e-sklepów, na dzień dzisiejszy powinny zainteresować się nim wszystkie osoby prowadzące strony internetowe. W końcu zrozumieliśmy, że przykładanie wagi jedynie do szaty graficznej, nie jest gwarancją powodzenia.Pozycja strony w wynikach wyszukiwania zdecydowanie ma wpływ na liczbę jej odsłon. Im lepsza, tym większa rozpoznawalność marki. Dotarcie do grupy docelowej, to kolejny powód dla którego warto zdecydować się na pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron obejmuje nie tylko dobór słów kluczowych.

Zasadnicze znaczenie ma także linkowanie, innymi słowy umieszczenie linka z adresem naszej domeny na obcej stronie www. Odpowiednio linkowany blog ma coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania czyli mamy coraz większy ruch na stronie. To ma wpływ na interesy i owocuje zdobyciem nowych odwiedzających. Rozróżniamy dwa podstawowe typy linków: rel nofollow i dofollow. Co oznaczają te określenia?

Internet, kabel
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: gdy strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B to link dofollow z A do B wspiera B w osiągnięciu wyższego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również istotnych dla pozycjonowania. Całościowa liczba linków jest brana pod uwagę w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie mogą być dofollow, gdyż prezentuje się to nienaturalnie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek internetowych.

Musimy więc z umiarem stosować nofollow i dofollow. Miejmy na uwadze jednak, że najważniejsza jest treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeżeli nie będziemy na bieżąco dodawać nowych wpisów.