Jak wziąć kredyt w innym miejscu niż bank?

Interesujące artykuły

Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze pełnią w życiu bardzo ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze gotówki może się to w negatywny sposób odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc w miarę dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.
scrubble ułożone w słowo money
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje środków na różnego rodzaju potrzeby. Poza tym w życiu ludzkim stosunkowo często pojawiają się również momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest niezwykle konieczna Nierzadko są to cele wiążące się z atrakcjami i rozrywką, takie jak przykładowo wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak także, że gotówka - propozycje - potrzebna jest w przypadku pojawienia się nagłego zachorowania czy z powodu wypadku. Dodatkowe środki można pożyczyć na rozmaite sposoby. Występuje także parę metod tego rodzaju pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki prywatneJednym ze sposobów pożyczania pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskuje się bez udziału podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to po prostu przekazanie gotówki od jednej osoby prywatnej do innej. Sposób brania tego rodzaju pożyczki uzależniony jest od chęci obu stron, jak również nierzadko od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy
Author: The JH Photography
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest, by ustalić kilka istotnych elementów >>Dowiedz się jak spłacić kredyt<< W pierwszej kolejności należy sprecyzować kwotę pożyczki. Większość osób określa w tym miejscu także oprocentowanie pożyczki. Niezwykle ważne dla obu stron jest także określenie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnich latach także na terenie Polski w dużym stopniu rozwinęły się instytucje określane mianem parabanków. Są to spółki pod względem działalności zbliżone do zwykłych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak typowy bank. Instytucje te zazwyczaj trudnią się udzielaniem pożyczek, często jednak na bardzo wysoki procent.

Zaciągając pożyczkę w takim miejscu trzeba bardzo dokładnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która związana jest z dużym ryzykiem.