Jak skutecznie szukać pracy?

Interesujące artykuły

Poszukiwania nowego chlebodawcy potrafią trwać całymi miesiącami. W jaki sposób usprawnić cały proces? Najlepsze efekty uzyskamy zaczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w odpowiedzi na ogłoszenie firmy rekrutacyjnej jest o wiele bardziej efektywne niż przesłanie CV wprost do pracodawcy. Internet może być idealnym źródłem informacji o ofertach, jednak należy wiedzieć, gdzie ich szukać. Dla przykładu, zdobywające coraz większą wziętość serwisy społecznościowe nie cieszą się poklaskiem w oczach rekruterów.

ogłoszenia
Author: Maciej Kasprzyk
Source: http://www.flickr.com
A przecież one także mogą być bardzo dobrym źródłem wiedzy oferty pracy Bytom. Wyszukiwanie pracy to również praca. Warto się do tego procesu przygotować tak, by zakończył się sukcesem (więcej ofert pracy w Bytomiu). W efektywnym poszukiwaniu pracy może nam pomóc parę czynników. Wiedza o sobie jak też rynku, właściwie przygotowane CV oraz jota szczęścia. Przed zaczęciem wyszukiwania pracy dobrze jest wypracować sobie strategię działania i postępować metodą niedużych kroczków. Od czego zatem zacząć? Od określenia celu – czyli tego jaka zmiana nam jest potrzebna, co pragniemy robić? Czy pragniemy zmienić tylko pracodawcę czy może także branżę? Co na danym etapie życiowym jest nam konieczne?

Jeżeli odpowiemy sobie na wymienione pytania, będzie nam łatwiej poruszać się wśród ofert pracy i wybierać te, które odpowiadają naszym potrzebom. W kolejnym kroku spójrzmy na siebie oczami prawdopodobnego chlebodawcy. Oceńmy, co jest naszą mocną stroną, a co nie. Zastanówmy się, jakie są nasze pozytywy, a co w naszych kwalifikacjach bądź kompetencjach potrzebuje uzupełnienia. Taka analiza pozwoli nam realnie rzucić okiem na to, co może utrudniać nam znalezienie pracy, a co oddziałuje na naszą korzyść. Obraz ten warto zweryfikować ze współpracownikami, kimkolwiek bliskim – być może zauważą coś, co przeoczyliśmy, może zwrócą nam uwagę na inne nasze przymioty, kompetencje. Sprawdź też .Jeśli już wiemy, czego szukamy i co nas charakteryzuje jako pracobiorcę, zastanówmy się, jaka winna być nasza wyśniona praca. Przemyślmy, jakie stanowiska, oddziały czy branże bierzemy pod uwagę. Może już mamy listę wytypowanych firm, dla jakich pragniemy pracować, a może wręcz przeciwnie – nie przedsiębiorstwo ma znaczenie, ale warunki pracy. Czy kluczowy jest etat czy też elastyczny czas pracy. Teraz czas na wyszukiwanie konkretnych ogłoszeń. W owym celu warto posłużyć się internetem i wpisać w wyszukiwarkę: oferty pracy Zamość albo oferty pracy Ostrołęka (w zależności w którym mieście mieszkamy) (przejrzyj oferty pracy w Zamościu).