Jak nie poczuć zawodu po nietrafionym zakupie gadżetu

Interesujące artykuły

Duża konkurencja w handlu - zwłaszcza w zakresie elektroniki - sprawia, że to klient jest najistotniejszym ogniwem. To o nabywcę się zabiega, starta się go skusić na wiele najróżniejszych sposobów. Z punktu spojrzenia nabywcy może to być sytuacja niezbyt wygodna, bowiem dane o zaletach praktycznych jakiegoś urządzenia giną w potopie komunikatów oddziałujących na uczucia, ale tak naprawdę malutko wnoszących konkretów.
smartfon
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Sposobem na nachalną reklamę z krzykliwymi gwiazdkami może być logiczne myślenie i zestawianie dostępnych produktów. Nic nie ma gorszego aniżeli nieodpowiednio wyselekcjonowany i jeszcze do tego kosztowny sprzęt. Aby uniknąć rozczarowania po nietrafionym zakupie przede wszystkim musimy się zastanowić do czego będzie nam przydatny konkretny sprzęt, po czym uzbrojeni w tą wiedzę możemy usiąść do komputera aby dokonać wyboru. W sieci internetowej dostępnych jest wiele serwisów gromadzących dane techniczne (na przykład telefonów), wystarczy wbić w wyszukiwarkę frazę: porównaj telefony, i już możemy selekcjonować dostępne propozycje. Dla naszego komfortu witryny te umożliwiają wyszukiwanie gadżetów wedle zadanych kryteriów, i tak np. zaznaczenie wyrażeń: samsung dotykowy spowoduje wyświetlenie wszystkich urządzeń tej znanej firmy mających dotykowe ekrany. Można zrobić porównanie tutaj - porównanie telefonów.

OnePlus One
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
W takim serwisie mamy funkcję tak zwaną porównaj telefony (https://www.maxcom.pl/pl/51-strong-telefony-wzmocnione) na przykład z przeróżnymi systemami operacyjnymi (Android bądź Windows Phone 7), i szansę wyselekcjonowania aparat z takimi parametrami jakie nam pasują. Dodatkową pomocą mogą być ogłaszane w serwisach opisujące ciekawostki techniczne testy. Duże znane portale tego typu otrzymują od producentów modele testowe w zamian za artykuł opisujący ich cechy.Dla koncernu może być to dodatkowa forma marketingu a dla nas nabywców jeszcze jedno źródło wiedzy. Oczywiście najlepiej jest sprawdzić parę takich serwisów przed podjęciem decyzji. Na pewno trzeba się wystrzegać takich artykułów, które sprawiają wrażenie nazbyt optymistycznych. Najlepsze nawet telefony (www.maxcom.pl/pl/22-telefony-stacjonarne-dect) bezprzewodowe mają także niedociągnięcia, i jeżeli w tekście nie będą one bez ogródek zaznaczone, za to atuty będą wychwalane w sposób nadmierny... szukajmy innego miejsca, aż wyszukamy rzetelne dane. Warto zerknąć: zapoznaj się ze szczegółami.