Jak najlepiej umieścić swoją stronę w internecie, opis podstawowych rodzajów hostingu.

Interesujące artykuły

Każda strona internetowa potrzebować będzie dwóch rzeczy, czyli adresu i pewnej ilości miejsca na serwerze podłączonym do sieci internetowej, na którym zostaną umieszczone wszystkie pliki. Internetowe adresy nazywają się inaczej domenami, są one wynajmowane i w oparciu o to użytkowane przez właścicieli. Za to pliki umieszczać można w różnym miejscu. Może to być własny komputer, podłączony do sieci, ale przeważnie wynajmuje się miejsce na jakimś serwerze lub nawet cały taki serwer.

świadczenie usług internetowych
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Potocznie usługi tego typu nazywają się hostingiem, ale tak naprawdę mogą one obejmować wiele rozmaitych opcji, w zależności od preferencji klientów i ich możliwości finansowych. Najtańszy jest hosting współdzielony - . Będzie to oznaczać, że na jednym fizycznym komputerze znajduje się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy kont mających określone parametry. Każde konto posiada określoną powierzchnię, ilość transferu do zużycia oraz moc procesorów, a jego cena wahała się będzie od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Z reguły firmy które oferują hosting posiadają w swojej ofercie parę różnych pakietów, więc każdy będzie mógł sobie coś dobrać pod potrzeby swojego serwisu.serwery
Author: Jeff Hammerquist
Source: http://www.flickr.com
Hosting współdzielony ma liczne ograniczenia, tak więc jeżeli ktoś potrzebował będzie nieco więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś wydajniejszym. Bardzo interesującą opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach tego typu usługi klient otrzymuje wydzieloną część fizycznych zasobów serwera, czyli odpowiednią ilość pamięci i dysku, moc obliczeniową procesorów i transfer. Całe zarządzanie kontem leży po stronie klienta, lecz dzięki temu dopasować można liczne parametry do swoich potrzeb. Następną opcją jeżeli chodzi o wydajnościowe możliwości jest debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z określonymi komponentami - Techstorage. Spółka z o.o.. Serwery dedykowane przeważnie umieszczane w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i stamtąd dzięki odpowiedniej infrastrukturze widać je na zewnątrz. Tego typu serwery poradzą już sobie z naprawdę dużymi serwisami, a ich dużą zaletą jest to, że da się je łatwo rozbudowywać.