Jaką rolę pełni tester przy produkcji programów komputerowych, jakie powinien mieć cechy.

Interesujące artykuły

Jeszcze całkiem niedawno typowy informatyk kojarzony był z osobą, która zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z programami i komputerami. Jednak ogromny postęp, jaki miał miejsce w tym obszarze spowodował, że pojawiać się zaczęły coraz węższe specjalizacje. Swoimi rzeczami zajmują się obecnie specjaliści od sprzętu, sieci czy aplikacji użytkowych, również w samym programowaniu dużo się zmieniło.

praca przy komputerze
Author: TAHRD NTNU
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze duża liczba języków sprawiła, że programiści specjalizują się obecnie w jednym z wybranych narzędzi, lecz i tutaj zaczęła się pojawiać rozdzieleni zadań w czasie prowadzenia dużych projektów. I tak na początku zaczyna swoje działania analityk, którego zadaniem jest zgromadzić odpowiednio dużo wiadomości o potrzebach dotyczących nowego oprogramowania i opracować jego model funkcjonalny - -> tutaj (-> tutaj). Później programista - (www.kaemmerer.pl), lub przy większych projektach programiści kodują wszystko, a jak jakieś elementy są już napisane, to do pracy wchodzi tester oprogramowania kraków, który ma za zadanie przetestować funkcjonalność aplikacji.praca
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zawód testera jest stosunkowo młody i niedawno jeszcze traktowany był trochę po macoszemu. Jednak firmy produkujące oprogramowanie zaczęły zauważać zalety, które będą płynąć ze znacznie mniejszej ilości błędów w aplikacjach, i testerzy stali się pożądanymi pracownikami, co bardzo dobrze można obecnie zauważyć na rynku pracy. Również między innymi z tego powodu, że mimo że związany dość mocno z informatyką zawód ten będzie jednak wymagał kilku cech. W praktyce okazuje się że niekiedy nawet nie jest potrzebna umiejętność programowania, za to bardziej pożądanymi cechami będą dokładność, cierpliwość i umiejętność analizy. Do podstawowych zadań testerów należy kontrolowanie poprawności działania tworzonego oprogramowania. Dlatego też z jednej strony tester oprogramowania warszawa powinien znać dobrze założenia projektu, aby wiedział co i w jakim obszarze ma testować. Z drugiej powinien umieć opracowywać odpowiedni zestaw scenariuszy, w oparciu o które będą realizowane testy, i tu akurat bardzo mogą się przydać wspomniane wyżej cechy.