Interesujący zawód, jaki gwarantuje interesujący rozwój. Jednocześnie wymagane jest, aby bez przerwy się szkoli. To jest niezbędne w kari

Interesujące artykuły

Audytor wewnętrzny to przedstawiciel działu audytu wewnętrznego, jego zadania więc polegają na uczestniczeniu w projektach audytorskich czy wykonywaniu prac założonych w planie audytu. Jaka jest ta praca? Każdy audytor powinien pojąć jak najlepiej cele organizacji, określony klimat ryzyka finansowego i operacyjnego, w którym działa firma.

Ważne jest także zrozumienie różnych zewnętrznych uregulowań lub potrzeb, jakie reprezentują akcjonariusze a także inni pracownicy danego przedsiębiorstwa.

Kto może być audytorem wewnętrznym? Karierę w tej dziedzinie jesteśmy w stanie zrobić w sumie w trzech miejscach. Jedną z nich będzie firma audytorska, to znaczy prywatne firmy trudniące się audytem na zamówienie. Inne lokalizacje to dział audytu wewnętrznego oraz wybrany inny dział firmy. Audytor (dodatkowe info) wewnętrzny jest coraz mocniej rozpoznawalnym fachowcem na rynku pracy. Mimo to, ażeby tak było wymagane jest 2-3 letnie doświadczenie, a co więcej musi posiadać dużą wiedzę teoretyczną. Musi dobrze definiować procesy biznesowe, perfekcyjnie rozumieć metodologię przeprowadzania audytu - szkolenia EcoMSzapoznaj się z ofertą
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Bardzo istotne są potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Może się zdarzyć też tak, iż dany audytor (idź do serwisu) jest faktycznie na etapie zdobywania kwalifikacji. Najistotniejsze cechy takiego specjalisty to na pewno dokładność i terminowość, a także gotowość do dość intensywnych podróży służbowych. Jeśli audytor wewnętrzny posiada umiejętności zarządzania zespołem i niezbędną wiedzę merytoryczną, to może awansować na menadżera ds. audytu wewnętrznego. Niemniej, istnieją także inne możliwości rozwoju kariery.

Możemy na przykład zostać specjalistą czy kierownikiem w jednym z działów operacyjnych. Można też zostać kontrolerem finansowym w mniejszej firmie. Z pewnością pomaga zdobycie odpowiednich kwalifikacji, jak ACC czy CIMA.
Powinniśmy stale o tym myśleć, to znaczy rozwijać się w tego typu wąskiej specjalizacji, ułatwiają nam to z pewnością odpowiednie szkolenia, jak audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie (więcej na ). Będą na takich uzupełniających szkoleniach na pewno pomaga w samorozwoju. Szczególnie, iż aby być coraz lepszym specjalistą trzeba zawsze jednocześnie się szkolić.