Gdzie pobrać pożyczkę pozabankową? Plusy i minusy pożyczek bez BIK

Interesujące artykuły

Każdy może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie bardzo szybko potrzebować gotówki i będzie zmuszony zaciągnąć kredyt. Oczywiście procedury w bankach mogą trwać naprawdę długo, w związku z tym ludzie coraz częściej decydują się na kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybkość, jednakże nierzadko nie spełniamy wymagań, żeby dostać pożyczę w banku. Na rynku istnieje coraz więcej miejsc, w których są one przyznawane, z pominięciem wielu procedur.


Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Żeby otrzymać kredyt od ręki nierzadko nie trzeba nawet wychodzić z domu. Aktualnie niemalże wszystko można wypełnić online. W związku z tym dużą dobrą stroną jest właśnie szybkie załatwienie formalności. Nie jesteśmy zmuszeni, aby zbierać bardzo dużo dokumentów, możemy także być już zadłużeni. Czas między dostarczeniem wniosku staje się krótki. Zazwyczaj pożyczką (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych) bez BIKu brana jest na niewielką kwotę. Jednocześnie okres spłaty bywa niedługi. Wszystko zależy od sumy kredytu. Sprawdź: blog.

Co oczywiste firmy przekazujące takie pożyczki, muszą posiadać jakiekolwiek zabezpieczenie. Jeśli użytkownik potrzebuje dużej kwoty, często taką ochroną jest nieruchomość. Wtedy oprocentowanie może być wyższe, gdyż istnieje pewne ryzyko, jednak forma ta jest udostępniana dla każdego. Następną zaletą tego typu pożyczek są opisane już powyżej małe formalności. Często wystarczy dowód tożsamości oraz wypełnienie wniosku. Parabanki wykazują się naprawdę dużą elastycznością względem klienta. Każdy posiada możliwość negocjacji warunków.

Wróćmy do pożyczki zaciąganej przez Internet. Udogodnienie jest o tyle duże, że pracownik może przyjechać do naszego domu, żeby dokończyć procedury. Ważne jest również to, że to czasami jedyna możliwość otrzymania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego typu kredytach nie wymagane jest też zaświadczenie o dochodach. Oczywiście są również złe strony takich transakcji. Po pierwsze oprocentowanie nierzadko jest naprawdę wysokie. Nietrudno w sytuacji braku formalności popaść w błędne koło i pobierać kredyty w celu zamknięcia poprzednich, jednocześnie coraz bardzie się zadłużając.


polskie monety
Author: Fox Wu
Source: http://www.flickr.com
Pożyczki bez BIKu to także prowizje i różne opłaty, o których często nie jesteśmy powiadamiani wprost. Dlatego też naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznania, żeby nic nie uszło naszej uwadze. Wyłącznie dzięki temu możemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki często są ryzykowne, ale w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu konieczne. Bez związku z tym, w jakich miejscach pobieramy kredyt, warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z umową.