Funkcja zarządcy nieruchomościami – na czym polega i jakie powinności zakłada?

Interesujące artykuły

Kierowanie nieruchomościami stanowi zawód, który łączy w sobie mnóstwo najróżniejszych zadań i niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność za cały budynek i komfort życia korzystających z niego osób. Aktualny rynek pracy jest zainteresowany pracownikami tego typu.

Jeżeli poszukujesz pracy jako zarządca nieruchomości Wrocław jest miastem, w którym najłatwiej jest znaleźć ogłoszenia poszukujące właśnie takich osób (zarządca nieruchomości). Ale na czym zasadniczo polega praca zarządcy?budynki, budowle
Author: Hans Kreul
Source: http://www.flickr.com
Obowiązki zarządcy obejmują dbanie o aktualne sprawy posesji – administrowanie nią, pilnowanie jej stanu technicznego, przeprowadzanie prac remontowych czy obrót jej finansami i obsługą prawną budynku. Ze względu na wysoką odpowiedzialność, która spoczywa na osobie zarządcy, musi on posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które stanowi dla niego konieczną ochronę przed niespodziewanymi kruczkami prawnymi i nie tylko.

Wszystkie istotne decyzje zarządcy muszą być uzgadniane z właścicielem posesji – to on ma decydujący głos we wszystkich sprawach, zarządca ma tylko odciążyć go w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jeżeli chodzi o zarobki jako zarządca nieruchomości Wrocław oferuje stawki, które z pewnością zadowolą tego typu specjalistów. Biorąc dodatkowo pod uwagę okoliczność, że w sektorze zarządzanie nieruchomościami Wrocław dysponuje dużą ilością wolnych stanowisk pracy, jest to miejsce doskonałe do szukania pracy w tym zawodzie- .

mieszkania
Author: kishjar?
Source: http://www.flickr.com
Należy również wspomnieć o fakcie, że jeżeli chodzi o miejsca, w których niezbędne jest zarządzanie nieruchomościami Wrocław posiada ich niezwykle dużo. Są to wszelkiego rodzaju pomieszczenia biurowe, powierzchnie magazynowe, lokale handlowe i usługowe, które zwykle nie są odwiedzane przez właścicieli. W tym wypadku zobowiązania zarządcy to w głównej mierze sprawy finansowe – zajmuje się on szukaniem najemców i monitorowaniem należności za wynajem.

Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że dawniej funkcja zarządcy nieruchomościami należała do grupy tzw. licencjonowanych zawodów, czyli wymagała wypełnienia określonych, dość trudnych warunków i otrzymania licencji zawodowej. Dziś jednakże obowiązek ten nie jest wymagany i zarządcą może zostać niemalże każdy, kto posiada kwalifikacje zadowalające dla właściciela nieruchomości (Prime Project).