Fińska firma proponuje nowe telefony na bazie systemu operacyjnego Linux

Interesujące artykuły

Najbardziej popularnym urządzeniem elektronicznym używanym współcześnie jest zapewne telefon. Myślę iż jego wynalazca mocno zdziwiony byłby tym, w którym kierunku rozwinął się jego wymysł. Z prostego aparatu służącego do porozumiewania się na odległość zmienił się on w mały komputerek. Wymagania nabywców zdecydowanie się zmieniły, nowoczesne aparaty posiadają z całą pewnością dużo większe możliwości niż pierwsze telefony komórkowe.
smartfon
Author: HTC
Source: HTC
Pierwszą rewoltą w dziedzinie telefonów było pojawienie się komórki, a więc przenośnego telefonu. Później już bardzo szybko sukcesywnie urządzenie to poszerzało swoje możliwości. Smartfony to aparaty ogromnie skomplikowane technicznie. Mają one jednakowe możliwości jak ich kuzyni komputery. Już od samego początku jednym z bardzo docenianych wytwórców telefonów komórkowych jest Nokia. Jej pierwsze aparaty weszły do legendy. Powiadało się o nich iż są bardzo solidne. Rzeczywiście, aparaty tejże firmy charakteryzowała wyjątkowa trwałość, której zazdrościła jej konkurencja.W czasie gdy pojawiły się pierwsze smartfony, fiński producent także stanął na wysokości zadania i - ze znamienną dla siebie bezkompromisowością - podąża troszkę "pod prąd". W czasie gdy gros wytwórców zdecydowało się na system operacyjny Android, Nokia postawiła na giganta komputerowego ze Stanów Zjednoczonych i stworzyła kapitalny smartfon - https://maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow - opaty na systemie Windows - czytaj o telefonach.


Jednakże niesłychany sukces systemu operacyjnego Android sprawił, że Nokia zdecydowała się wyprodukować urządzenia także w oparciu o ów program operacyjny. Wedle najświeższych komunikatów specjalistycznych portali, najnowsze telefony fińskiej firmy to próba zestawienia walorów obydwu konkurencyjnych systemów i
smartfon
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
przygotowania lepszych niż u konkurencji rozwiązań - przez kombinację elastyczności systemu Android i przetestowanych rozwiązań omawianej Nokii - czytaj o Nokii. Być może podobne rozwiązanie spodoba się odbiorcom.

Z pewnością określi to za jakiś czas rynek. Jedną z cech która może zadecydować o sukcesie owych najnowszych telefonów jest skupienie się konstruktorów na takim skonstruowaniu oprogramowania, by było ono jak najmniej energochłonne, co - trzeba przyznać - jest niemałą bolączką wszelkich współczesnych sprzętów tego typu.