Czy dane na naszym komputerze są bezpieczne? Jak zabezpieczyć ważne dane przed utratą albo dostaniem się w niepowołane ręce?

Interesujące artykuły

W dzisiejszych czasach człowiek właściwie nie jest w stanie obyć się bez różnego rodzaju elektroniki. Różnych gadżetów jest faktycznie dużo na rynku, natomiast wciąż chociażby do pracy wykorzystywane są laptopy lub też komputery stacjonarne. Rzecz jasna wydajność takich sprzętów jest lepsza niż jeszcze parę lat wstecz. Wciąż powstają coraz to nowe udogodnienia, jakie sprawiają, iż korzystanie z takich urządzeń jest wygodniejsze.

pliki, chmura, dane
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie jak chodzi o sprzęt do pracy niesamowicie ważnym zadaniem jest składowanie danych. W związku z tym, iż coraz częściej słyszy się o incydentach wykradania różnych istotnych informacji, zabezpieczenie takich danych jest ogromnie istotną rzeczą. Jak w związku tym w bezpieczny sposób możemy ważne dla nas informacje przechowywać? Jakie istnieją możliwości zabezpieczenia ich?

Nawet najnowszy sprzęt może być skradziony, zawirusowany albo też ulec uszkodzeniu. W takim wypadku istnieje niebezpieczeństwo, że zgromadzone na nim dane (zobacz również kurs dla ABI) zostaną niestety utracone. W przypadku kradzieży warto zabezpieczyć się przez zaszyfrowanie danych dysku twardego. Natomiast ciężkie do złamania hasło będzie dodatkową ochroną przed dostaniem się na nasze konto kogoś niepowołanego.

Jeśli chodzi o zapisywanie danych, to coraz częściej mówi się o zawodności normalnych dysków czy różnych nośników danych. W końcu tracą swoje właściwości i pojawia się zagrożenie utracenia ważnych informacji. Dobrym pomysłem mogą być pliki w chmurze- przekonaj się: przechowaj dane w chmurze. Coraz popularniejsze obecnie, bo przechowywanie danych w wirtualnym serwerze powoduje, iż nie potrzebujemy dodatkowych, psujących się gadżetów. Można znaleźć tak samo wirtualne serwery płatne jak i bezpłatne. Tego typu wirtualny Centos server natomiast nie należy do nas ale do firmy z zewnątrz, więc wysyłamy nasze dane (zobacz ważny link) na obcy serwer. Z tego powodu należy sprawdzić na ile bezpieczna jest konkretna oferta-cloudcomputing, chmura, dane
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Gdy chodzi o bezpieczeństwo komputera należy zainstalować dobry antywirus. Niestety lecz możliwości złośliwych oprogramowań dziś są wielkie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które niosą ze sobą wirusy. Są w stanie wykraść nasze dane z komputera czy chociażby usunąć część naszej pracy. Antywirus to już konieczność, o której trzeba pamiętać. Należy również pamiętać o aktualizowaniu tego typu oprogramowania, aby doskonale spełniało swoje zadanie. To tylko kilka wskazówek, jednak wartych zapamiętania oraz stosowania zawsze.