Co zrobić dalej po wypadku w pracy w Anglii?

Interesujące artykuły

W ostatnim czasie wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych stały się ogromnie popularne. Stało się tak z powodu otwarcia granic w obrębie Unii Europejskiej, w wyniku czego wyjazdy zagraniczne stały się łatwym przedsięwzięciem. Polacy wyjeżdżają do pozostałych krajów europejskich licząc na to, że uda im się zarobić i zaoszczędzić duże sumy. Niektórzy z nich chcą zarobić, a następnie wrócić do kraju.


Bezpieczeństwo w pracy
Author: cleong
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony jednak często jest sytuacja, że wyższy standard egzystencji jest tak zachęcający, że obywatele Polski zostają w innym państwie, a nawet zapraszają tam swoich bliskich. Najczęściej ludzie, którym udało się dużo zarobić i zaoszczędzić, przez długi czas wykonywali ciężką pracę, często fizyczną, i na wielogodzinne zmiany. Tego rodzaju system pracy pociąga za sobą spore niebezpieczeństwo incydentów i urazów.

Niektóre zawody są na to bardziej narażone niż inne z uwagi na potrzebę długotrwałej styczności ze szkodliwymi środkami chemicznymi, a także przykładowo konieczność przebywania na dużych wysokościach.

Wypadek w pracy

Różnorodne urazy mogą zdarzyć się w zasadzie w każdym zawodzie. Zwłaszcza często ulegają im ludzie, których stanowisko przewiduje pracę wyłącznie fizyczną, a do tego stosunkowo trudną. W takich zawodach stosunkowo często występują sytuacje przygniecenia przez ciężkie części, upadku z wysoka i dużo innych. Odszkodowania w UK przewidują rozmaite wypadki.

Szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
W przypadku pojawienia się urazu bardzo istotnym czynnikiem jest to, czy pracownik jest przytomny i jest w stanie się samodzielnie poruszać. Ważne jest, by sprowadził pomoc, wołając współpracowników. W dalszej kolejności rozpoczyna się postępowanie związane z wezwaniem pomocy lekarskiej.

Jak uzyskać odszkodowanie

Wyjeżdżając do innego kraju każdy człowiek powinien zaznajomić się w wystarczającym stopniu z przepisami prawnymi danego kraju. Do uzyskania informacji tego typu nie jest konieczne czytanie aktów prawnych. Aktualnie wykonalne jest uzyskanie potrzebnych wiadomości z witryn i forów w Internecie. W przypadku wyjazdu do Wielkiej Brytanii istotne jest, by posługiwać się językiem przynajmniej w stopniu podstawowym.

Dzięki temu można w większej ilości spraw decydować, jak również załatwić więcej. Benefity w Anglii jest raczej nietrudno zdobyć, wystarczy do tego dysponować odpowiednią wiedzą.