Co jest najistotniejsze w tworzeniu stron

Interesujące artykuły

Czy projektowanie stron internetowych to wciąż opłacalne zajęcie? Dziś, gdy dostępnych jest bardzo wiele darmowych silników oraz grafik stron, gdy za grosze możemy nabyć potrzebne zdjęcie, gdy tak właściwie każdy we własnym zakresie może zrobić swoją stronę internetową. Odpowiedź na to pytanie jest jedna - jasne, że tak.


Strona nie kończy się na grafice

strona internetowa
Source: http://www.sxc.hu/
Projektowanie stron internetowych to nie tylko zaprojektowanie grafiki i dopasowanie jej do silnika. Mogłoby się wydawać, że przecież tak naprawdę nic ponad to nie ma tam do zrobienia. A to nieprawda. Każda dobra firma, zajmująca się projektowaniem stron rozpoczyna od badań. Na początku musimy ustalić do kogo strona ( Odwiedź polecaną stronę) ma być skierowana. Istotna jest płeć, wiek, czasem status materialny, zdarza się też, że zawodowy. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju to strona.

Funkcjonalność strony

Bardzo ważnym czynnikiem jest funkcjonalność strony. Zwykle tworzy się na wstępie parę projektów, po czym sprawdza na reprezentantach grupy docelowej funkcjonalność strony. W zasadzie nie da się określić sztywnego wzorca. Wszystko dobrze jest jest sprawdzić przeprowadzając badania, choćby fokusowe. Jeśli chcemy żeby strona (Sprawdź Więcej) idealnie odpowiadała wymaganiom użytkowników, a przy tym spełniała nasze wymogi, dobrze jest zaangażować osobę zajmującą się growth hackingiem. Nazwa może budzić niepokój, ale to nic strasznego. Growth hacker ma za zadanie za pomocą dokonywania drobnych zmian na stronie określić, który z wariantów najlepiej zdaje egzamin, który prowadzi do przyrostu liczby użytkowników, zwiększenia sprzedaży w sklepie internetowym itp.

Jeśli zsumujemy wszystkie te elementy, okazuje się, że tworzenie stron (co widać po 404design) wymaga poczucia estetyki, ogromnej wiedzy technicznej, znajomości najnowszych trendów i technologii oraz mnóstwa innych. Gdy więc decydujemy się na posiadanie strony w internecie wyszukajmy jak najlepszą firmę, której możemy zlecić zaprojektowanie jej. Nie zapominajmy czego powinniśmy wymagać. Strona nie składa się tylko z grafiki i silnika. To długie dni badań, które poprzedzają samo spięcie projektu w całość.