Aby praca paliła się w rękach, czyli motywacja jest naprawdę ważna

Interesujące artykuły

Nieprawdopodobnie dużo osób ma problem z zebraniem się do pracy. Bardzo często przychodzimy do biura, ale wykonujemy wszystko, aby tak naprawdę nie pracować. Często rozmawiamy z kolegami z pokoju, popijamy kawę, czytamy aktualne wiadomości. Co zrobić, aby motywacja w pracy była nieprawdopodobnie wysoka? Jak się zmotywować?


Jak się zmotywować to pytanie, które będzie zadawane przez bardzo wiele osób. Motywacja w pracy ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o realizowanie obowiązków. Osoby, które poczują, że brakuje im motywacji bądź chcą w ogóle nie pracować, albo robią to byle jak. Zagadnienie motywacji poruszane jest przez specjalistów od dawna. Mówią oni zarówno o motywacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

motywacja do pracy
Source: pixabay.com
Bardzo silna, a tak naprawdę wspaniała jest oczywiście motywacja wewnętrzna, która wynika z naszych określonych potrzeb i oczekiwań. Motywacja - (ciekawy blog) - zewnętrzna podyktowana jest na przykład postawą szefa, który będzie zastraszał pracownika, że straci pracę, jeżeli ten nie zacznie wykonywać swoich obowiązków we właściwy sposób. Czynności wykonywane na skutek motywacji zewnętrznej są niezwykle często wykonywane gorzej. To motywacja o charakterze wewnętrznym jest najważniejsza, a zadaniem przełożonego jest ją obudzić.

Obecnie dużą popularnością cieszą się kursy z motywacji pracowników. Prowadzone są przez wykształconych coachów, którzy zazwyczaj są psychologami. Posiadają oni potężną wiedzę z zakresu konstrukcji ludzkiej psychiki i wiedzą, co zrobić, by obudzić w kimś motywację do wykonywania obowiązków pracowniczych. Jednym ze sposobów pobudzania motywacji jest pokazanie korzyści, jakie można osiągnąć na skutek sporego zaangażowania się w pracę.


praca na komputerze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Mając świadomość jak próżni są ludzie, nie należy jednak ukazywać na takie czynniki, jak większe zadowolenie szefa, ale przykładowo na awans oraz szansę na objęcie kierowniczego stanowiska. Doskonałym motywatorem są również lepsze zarobki. I to właśnie z uwagi na nie dużo osób postanawia lepiej przyłożyć się do pracy. Ogromny poziom motywacji wewnętrznej sprawia, że chętniej będziemy przychodzili do pracy, jesteśmy z niej znacznie bardziej zadowoleni, gwarantuje nam ona satysfakcję. W efekcie można pracować jeszcze lepiej. I wpadamy wówczas w bardzo pozytywne w tym przypadku zamknięte koło, które w określonym momencie napędzi nas do pracy.